Filmové role Jiřího Kopty nebyly nijak oslnivé. Nebýt kultovního seriálu Chlapci a chlapi, o Bradáčovi by dnes věděl asi jen málokdo. Po normalizačním veledíle režiséra Evžena Sokolovského v roce 1988 už žádná další nabídka nepřišla. Realizoval se tak alespoň v divadle, kde zůstal až do roku 2002. Naposledy si zahrál v Klicperově Divotvorném klobouku.
Divadlo už odmítal
Povídalo se, že z chebského divadla do rodných Vejprt neodcházel v dobrém. Šuškalo se cosi o nešťastné lásce, boji o ženu a spekulovalo se i o ručním vyřizování účtů. Buď jak buď, do Vejprt se vrátil tak trochu jako spráskaný pes. Dokonce odmítl účinkovat v místním amatérském divadelním spolku, který byl právě založen. Tak moc byl vším kolem sebe otrávený.
Na druhou stranu je třeba zmínit, že seriálový Guláš se celou dobu staral o svého otce, který přišel o nohu. Podle mnohých byl právě to největší důvod, proč odešel z Chebu. Tatínek však Bradáčovi zemřel čtyři roky po jeho návratu do Vejprt. Další tvrdá rána. Bradáč pak pokračoval alespoň v pomoci dětem v místním komunitním centru.
Čekání na smrt
Podle vyprávění některých pamětníků už byl ale v tu dobu otrávený životem. Jeho touha zůstávat na tomto světě byla podle všeho menší a menší. I proto, že trpěl vážnou nemocí – a často zřejmě i obrovskými bolestmi. Nepouštěl k sobě lidi, přátele prakticky neměl. Jako by se snažil spíš dožít vlastní smrti, která nakonec opravdu přišla.
V souvislostí s jeho nemocí mu selhalo srdce. Ve „hře“ byla tenkrát i embolie, který k mužům jeho věku patří. Někteří lidé tvrdili, že rezignoval natolik, že si chtěl čekání na „zubatou“ uspíšit, schválně přestal odebírat jídlo a dělal všechno pro to, aby už byl konec. Zemřel osamocen ve věku 52 let. Jeho život přes všechny peripetie rozhodně stál za pozornost.
Zdroje: redakce, blesk.cz, mojecelebrity.cz
KAM DÁL: Manželka dohnala Ladislava Chudíka k myšlenkám na sebevraždu. Život s ní byl utrpením bez konce.