Letošní ohňostroj tematicky připomněl sametovou revoluci a stál 1,7 milionu korun, cena videomappingu by neměla přesáhnout dva miliony korun.
"Novoroční ohňostroj je pro mnohé zajímavá podívaná. Ne všichni obyvatelé naší metropole ale tuto zábavu vítají s nadšením. Obzvlášť bychom měli myslet na malé děti, starší osoby a zvířata," uvedl předseda klubu zastupitelů Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) Jiří Pospíšil (TOP 09). Dodal, že koalice se chce v budoucnu zaměřit i na úpravu vyhlášky, která reguluje odpalování pyrotechniky v metropoli.
Vypíší veřejnou zakázku
Podle důvodové zprávy ke schválenému tisku město na světelnou show vypíše veřejnou zakázku, jejíž předpokládaná hodnota nebude přesahovat dva miliony korun. O podrobnostech novoročního videomappingu bude magistrát informovat prostřednictvím outdoorové kampaně a reklamy v médiích.
Město nechalo letos ohňostroj odpálit z Letné a byl nejlépe viditelný z Dvořákova nábřeží, Pařížské ulice, Mánesova, Čechova a Štefánikova mostu. Již minulé vedení magistrátu zvažovalo tichý ohňostroj s ohledem na domácí mazlíčky a volně žijící zvířata, protože je hlasité rány stresují. Magistrát už dříve oslovil odborníky, kteří uvedli, že to vzhledem k rozsahu show není reálné.
Panovala jednomyslná shoda
Na videomappingu se koaliční strany shodly jednomyslně, ale jinak mezi nimi aktuálně panují spory. Problém v poslední době nastal kolem ředitele městské firmy Pražská plynárenská Pavla Janečka, který se podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) dopustil závažných manažerských pochybení. Hřib se pokusil v pondělí na jednání rady prosadit Janečkovo odvolání, narazil však u obou koaličních partnerů.
Ti nejprve chtějí tvrzení, na kterých primátor personální krok opírá, prošetřit. Nejde o první spor mezi Piráty a Spojenými silami, v poslední době se strany přely například o možnost zjišťování prázdných bytů s pomocí dat z elektroměrů, pokračování privatizace bytového fondu nebo otázku zrušení míst v dozorčí radě Pražské plynárenské vyhrazených pro zaměstnance.