Do projektu bude přicházet množství městských dat, což potvrdil i Benedikt Kotmel ze společnosti Operátor ICT. "Tam se s nimi bude pracovat, budou se vyhodnocovat, analyzovat, vizualizovat a dál poskytovat partnerům i veřejnosti v podobě otevřených dat."
Projekt by měl zlepšovat fungování městských procesů. "Ať už se bavíme o dopravě nebo průjezdu hasičů. Určitě to povede ke standardizaci práce s daty a kontroly dat, což nyní moc nefunguje," řekl Kotmel.
První na řadě je parkování
Na platformu budou podle zástupců Operátora ICT napojeny různé senzory, které vznikají v rámci projektu smart city. To se bude týkat například chytrých lamp na Karlínském náměstí, které budou umět měřit stav ovzduší, teplotu a podobně. Přes platformu bude možné celoměstské senzory i ovládat.
Mezi prvními oblastmi, ze kterých bude platforma informace využívat, bude parkování. Shromažďována budou data ze záchytných parkovišť P+R, dopravní statistiky, informace z parkovacích automatů nebo ze soukromých parkovišť. Bude dále pracovat například se sčítači cyklistů, informacemi o nehodovosti nebo s daty od společností zabývajících se sdílením kol.
Systém bude umět komunikovat mimo jiné s magistrátem, městskými společnostmi a státními organizacemi nebo radnicemi městských částí. Propojen bude i s veřejnými a externími zdroji.