Na místo okamžitě vyjelo několik hasičských jednotek Středočeského kraje. Samozřejmě nechyběla ani policie a záchranná služba. Poslední dvě jmenované složky nakonec poskytly i vrtulníky. Na palubě prvního z nich byli pražští hasiči, konkrétně letečtí záchranáři.
Během jízdy jednotek na místo události byla těžce zraněná žena ve vodě zachycena projíždějícími vodáky, ti ji ale nedokázali z vody vynést. "První se k ženě dostavila dobrovolná jednotka z Roztok se člunem a letečtí záchranáři, kteří ženu v podvěsu transportovali k vozidlu zdravotnické záchranné služby," popsal zákrok Martin Vondra z Územního odboru Kladno.
Je malý zázrak, že se všechno obešlo bez vážnější újmy. Podobné případy totiž mnohdy končí trágédií. Není výjimkou, kdy přijde o život nejen osoba, které se nehoda stane, ale i její, většinou málo zkušený, zachránce amatér. Podle záchranářů jednoduše přecení své síly, i když je pochopitelné, že se snaží udělat maximum.
Každé léto se u nás utopí několik desítek lidí. Většinou proto, že si na sebe vezmou větší porci, než jsou schopni uplavat. Nebo podcení počasí a do vody skáčou rozpálení od slunce. Záchranářům přitom nechybí jen lidi, ale i peníze. Někteří dokonce tvrdí, že by si měli tonoucí svoji záchranu později zaplatit. Tak jako je tomu v některých zemích za zásah horské služby.