Na území Prahy či v její těsné blízkosti se nachází zhruba 40 veřejných koupališť, plaveckých bazénů a aquaparků, kam se lze jednoduše dostat pomocí MHD. Na mapce každý snadno najde to nejbližší místo, kde se může zajít v parných dnech osvěžit.
Praha nabízí svým obyvatelům a návštěvníkům spoustu možností, jak trávit volný čas i v horkých letních dnech, které v poslední době panují. Mapka, kterou připravil DPP, obsahuje informace o tom, jak se na místo za pomoci hromadné dopravy dostat – linky, stanici metra, či zastávky tramvaje a autobusu.
„V našem hlavním městě lze nalézt pestrou škálu možností, jak se osvěžit ve venkovních i krytých bazénech a koupalištích. Doufáme, že naše přehledná mapka pomůže všem dostat se co nejrychleji k nejbližší vodní ploše,“ řekl Jiří Vodrážka, vedoucí odboru Organizace provozu.
Sever Prahy si oblíbí milovníci koupališť
Koupaliště na severním okraji hlavního města jsou dostupná z metra linky C a navazujících autobusů.
Například koupaliště Na Stírce, které má otevřeno denně do 20 hodin, se nachází nedaleko metra Kobylisy a zastávek tramvaje č. 3, 10, a 17.
Od metra Letňany se snadno dostanete autobusy č. 140, 158 a 195 také k letnímu koupališti Avia Čakovice. Otevřené je denně do 19.00.
Východ Prahy ve znamení přírodních koupališť a rybníků
Pokud preferujete koupání v přírodních vodních nádržích, vydejte se na východ Prahy, protože tu mají hned dvě.
Řekou Rokytka je napájený Počernický rybník, má travnaté pláže a patří mezi nejméně navštěvovaná místa ke koupání v metropoli. Dostanete se k němu autobusem č. 263 (zastávka Nad Rybníkem) od stanice metra Depo Hostivař.
Oblíbená je také Hostivařská přehrada. Největší vodní plocha v Praze o rozloze téměř 44 ha s travnatými i písečnými plážemi je dostupná autobusem č. 181 (zastávka Selská) z metra Opatov.
Na jihu Prahy se vykoupete venku i uvnitř
Na jihu Prahy najdeme směs venkovních přírodních koupališť i krytých plaveckých bazénů. Na své si tady přijde opravdu každý – milovníci slunečních paprsků i ti, kdo se před jejich sílou raději ukryjí.
Koupaliště Šeberák je stálicí v žebříčku oblíbených pražských koupališť. Rybník v Kunraticích je snadno dostupný ze zastávky Šeberák autobusy č. 165 (jede od metra Opatov) a č. 193 od metra Chodov.
Přírodní koupaliště Biotop Radotín nadchne milovníky čisté vody bez chemie – čistota vody je udržována díky působení vodních rostlin a přírodních ekosystémů ve filtračních lagunách. Otevřeno je každý den do 20.00, na nejbližší autobusovou zastávku Otínská se dostanete autobusem č. 244 ze Smíchovského nádraží, č. 309 ze Zličína, nebo vlakem do Radotína a od něj autobusem č. 313.
Z krytých bazénů jižní část Prahy nabízí třeba plavecký bazén na Zeleném Pruhu či nový plavecký areál Jedenáctka.
Západ Prahy láká na venkovní koupání ve stínu stromů
Celá desetiletí je velmi populární destinací pražských plavců Šárecké údolí. V něm naleznete hned dvě koupaliště.
Hromadnou dopravou lépe dostupná je vodní nádrž Džbán napájená Šáreckým potokem. Dostanete se k ní jednoduše ze zastávky autobusu č. 142 Nové Vokovice či tramvaje č. 26 Nad Džbánem, v dochozí vzdálenosti je i nová stanice metra Nádraží Veleslavín
Hlouběji v údolí je ukryté koupaliště Divoká Šárka otevřené denně do 19.00. Místo je dostupné asi půlhodinovou procházkou stinným údolím podle Šáreckého potoka ze zastávky Divoká Šárka.
Kam v centru?
Uniknout před tropickými teplotami lze i v centru Prahy, které ukrývá celou řadu vnitřních plaveckých bazénů. V okolí Náměstí Republiky najdete například plavecký bazén ve Sportcentru YMCA, nacházející se několik minut cesty pěšky od metra Náměstí Republiky.
Nedaleko od něj jsou Lázně a bazén Axa. Na Vinohradech je přístupný bazén Sokol Královské Vinohrady. Jeho služby ocení i milovníci naturistického plavání, pro ně je bazén vyhrazen každé úterý v rozmezí 19.45 – 20.45. Dostanete se do něj ze zastávky Vinohradská tržnice tramvají č. 11 a 31.
zdroj: tisková zpráva DPP