Miliardář a dobrodruh Michael Rockefeller skončil jako rituální jídlo domorodců. Předtím ale umíral trýznivou smrtí

Michael Rockefeller byl dobrodruh, který nedopadl dobře
Zobrazit fotogalerii (2)
 

Michael Rockefeller se narodil v roce 1938 jako nejmladší syn newyorského guvernéra Nelsona Rockefellera. Miliardářský dědic měl odmalička vše, co si zamanul. Většina rodiny byla přesvědčena o tom, že Michael bude pokračovat v budování dobrého jména rodiny. Ten měl ale úplně jiný plán. Chtěl cestovat a poznávat svět. To se mu však jednoho dne stalo osudným. Stačilo jedno špatné rozhodnutí a hocha z bohaté rodiny už nikdo neviděl. Jedni si myslí, že se utopil, ale další věří verzi, že byl sněden domorodci. 

Michael Rockefeller se narodil do miliardářské rodiny a mohl žít poklidným životem v bavlnce. Byl nejmladším dítětem guvernéra New Yorku a budoucího amerického viceprezidenta Nelsona Rockefellera. Celá jeho rodina věřila, že se vydá ve stopách svých předků a bude dělat dobré jméno miliardářskému impériu. 

Život v bavlnce vyměnil za dobrodružství 

Michael Rockefeller vystudoval Harvard a rozhodl se jít vlastní cestou. Nebavilo ho jen sedět v kanceláři a probírat se stohy papírů. Tak se rozhodl, že raději zasvětí svůj život poznávání primitivních kultur žijících v džungli. Byl doslova fascinován domorodci, kteří žili zcela odříznuti od civilizace. To se mu ale nakonec stalo osudným..

První expedice a signály, které ho měly jasně varovat

Třiadvacetiletý dobrodruh se rozhodl, že využije svých finačních výhod a z peněz otce financoval výpravy do zapomenutých koutů světa. Byl v čele výzkumné výpravy, která se rozhodla podrobněji prozkoumat život Asmatských domorodců. Asmatští lidé byli i na domorodce velcí podivíni. Doposud se jen sporadicky vídali s nizozemskými úředníky, kteří spravovali kolonii. Jiného bílého člověka do doby Michaela Rockefellera a jeho výpravy neviděli.

Pravdou je, že se domorodí obyvatelé s expedicí s klidem fotili, ale přesto si od bílých mužů drželi odstup. V žádném případě ale nedovolili, aby se výprava zúčastňovala jejich kulturních tradic. Už to mělo mladého cestovatele varovat. 

Asmaté nepatřili zrovna mezi mírumilovné domorodce. Kanibalismus u nich nebyl výjimkou a jejich tradice byly vskutku zarážející. Pili vlastní moč, oddávali se homosexuálním choutkám a své nepřátele s oblibou jedli. 

Domorodci Rockefellera snědli a zmasakrovali 

Michael Rockefeller se vydal podruhé na Papuu Novou Guineu a netušil, že je to jeho poslední cesta. Společnost mu tentokrát dělal René Wassing, vládní antropolog. Kvůli nešťasné náhodě se  při objevování nových míst jejich loď převrátila. Proud je unášel a neohrožený miliardář se rozhodl, že půjde hledat pomoc na vlastní pěst. Jeho kolega René se snažil Michaela od nebezpečné cesty odradit, ale bylo to marné. 

Píše se 21. listopad 1961 a Rockefeller si přivázal k opasku dvě větší plechovky na benzin a skočil do vody. To bylo naposledy, kdy ho viděli živého. 

O pouhý jeden den později je zachráněn René Wassing. Možná, kdyby nebyl Michael Rockefeller tak zbrklý, nemusel by zbytečně položit život. O tři roky později je dědic prohlášen za mrtvého a dalších 50 let si všichni myslí, že se buď utopil, nebo ho snědl krokodýl. Pravda je ale úplně někde jinde.

Barbaři lačnící po lidském mase

Poslední informace hovoří o tom, že cestovatel Michael Rockefeller se z posledních sil zvládl dostat na břeh. Tam ho ale zmerčili Asmaté, kteří jsou z bílého člověka úplně vedle. 

„Zaječel, prohnul se v zádech a vrazil oštěp Michaelovi mezi žebra. Rockefeller křičel bolestí, sténal,“ píše v knize Savage Harvest spisovatel Carl Hoffman.

Tím utrpení dědice nekončí. Následně mu domorodci roztříští lebku a sekerou přetnou míchu. Z miliardářského dědice Michaela Rockefellera se následně stane posvátná rituální oběť a je sněden...

KAM DÁL: Zrádce i hrdina Emil Hácha. Nedobrovolný prezident byl zlomen nacistickým režimem fyzicky i psychicky.