Tmavých skvrn na obličeji, neboli hyperpigmentace, se lze zbavit, problémem ale je, že tento proces ve většině případů trvá dlouhé měsíce nebo dokonce i roky.
Hyperpigmentace
Jako hyperpigmentace se označuje část naší pokožky na obličeji nebo kdekoliv jinde na těle, která je mnohem tmavší než zbytek.
Pigmentové skvrny dokonce často mohou mít i zdánlivě nepřirozené odstíny. Pokožka, na které se projevila hyperpigmentace, může být zbarvena do fialova, šeda nebo do hněda. V některých případech se můžeme setkat i s černými pigmentovými skvrnami.
Tohoto problému se většinou lze zbavit až za jeden či dva roky, chce to tedy více než cokoliv jiného obrovskou dávku trpělivosti.
Jak hyperpigmentace vzniká?
Jedním z důvodů vzniku pigmentových skvrn na obličeji a těle bývá hormonální nerovnováha, nejčastěji za vznikem pigmentových skvrn ale stojí vystavení se slunečnímu záření. Vzhledem k tomu, jak zdlouhavé je odstranění těchto kožních problémů, je ideální se zaměřit zejména na prevenci jejich vzniku a vždy, když to půjde, používat krém s SPF, a to i na podzim a v zimě.
Hyperpigmentaci mohou způsobit ale i nejrůznější kožní onemocnění, mezi které patří mimo jiné i akné a ekzém.
Peeling
Ideálním způsobem, jak se pigmentových skvrn pomalu, ale jistě zbavit, je pravidelně používat peeling, který vám pomůže zbavit se odumřelé vrstvy kůže a podpoří tak její obnovu.
Jemným obrušováním kůže pomocí abrazivních částic nebo slabých kyselin se totiž zbavíte odumřelých buněk na povrchu kůže a na povrch se tak dostanou nové.
Záněty na pleti
Některé druhy pleti jsou mnohem náchylnější k nejrůznějším formám zánětu než jiné. Naštěstí lze ale záněty na pleti jednoduše zmírnit, stačí jen vědět, jaké používat produkty.
Pleť vám pomohou zklidnit produkty s obsahem vitamínu E, Cantelly asiaticy (neboli gotu koly) a resveratrolu. Při výběru produktů na pleť tak sahejte zejména po těch, které obsahují alespoň jednu z výše uvedených ingrediencí.
Zdroj: Healthline
KAM DÁL: Jak se spolehlivě zbavit celulitidy na stehnech.