„S prací canisterapeutického psa jsme seznámili například děti v mateřské školce na Děkance, mateřské školce Litvínovská, mateřské školce Dobřichovice, Dětském centru Paprsek v Praze. Pořádali jsme přednášku o canisterapii například v Kulturním domě Ládví, domově mládeže na Proseku a zúčastnili jsme se mnoha kulturně-vzdělávacích akcí,“ říká Martina Holmanová z Nadačního fondu CANI.
Čtěte také: Canisterapeutický pes uklidní i zvýší komunikativnost
Strach odstranil pejsek
Nadační fond pomáhá i soukromým osobám. U osmileté Petrušky, která byla v minulosti pokousána psem a po této události trpěla nezvladatelným strachem z jakéhokoliv psa. „Díky pravidelným návštěvám jsme tento strach zcela odbourali,“ vypráví Martina Holmanová a přidává další příklad, kdy pes pomohl člověku: „Tříletý Honzík trpí epilepsií. Náš canisterapeutický pes byl pro Honzíka uklidňujícím faktorem a pomáhal mu při nácviku správné výslovnosti a rozšiřování slovní zásoby.“
Poslání Nadačního fondu CANI
- Myšlenkou Nadačního fondu CANI je pomáhat prostřednictvím canisterapie všem těm, kteří naši pomoc potřebují
- Za pomoci speciálně cvičených psů poskytujeme canisterapeutické služby v nejrůznějších zařízeních zaměřených na postižené děti a dospělé (stacionáře, dětská centra, hospice, atd.).
- CANI se zaměřuje na výcvik a výchovu nových canisterapeutických týmů a šíření osvěty o canisterapii.
- Pořádá přednášky pro veřejnost, školy a mateřské školky
- Organizuje výcvikové tábory a další akce
- Podporuje centra pro výcvik asistenčních a canisterapeutických psů