Pořekadlo, že cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly, přešlo v Kralupech v realitu. Problém se hojně diskutuje na sociálních sítích, kde místní svorně nadávají na totální nesmysl. Proč město vůbec zasahovalo a jaká je jeho obrana?
Nemilé překvapení v podobě záplavy nových značek čekalo místní na ulicích Makarenkova. Příjezd byl téměř znemožněn do ulice Krakovská a dalších přilehlých ulic. "Je to peklo jednosměrek, které je úplně zbytečné. Vždycky to tady fungovalo dobře a teď, kdybych měl jet podle pravidel, tak jsem doma o 15 až 20 minut později," rozčiluje se František Kocián, který v jedné z ulic bydlí.
Proč to vlastně město udělalo?
Důvodem naštěstí nebyla snaha, aby řidiči co nejdříve zešedivěli. Město se snažilo vyřešit parkování. Lidé totiž parkovali v ulicích, které jsou obousměrné a kde tedy musí podle zákona zůstat volný jízdní pruh alespoň tři metry pro každý směr jízdy.
Na to samozřejmě nedbali a vždycky se v uličkách nějak jeden druhému vyhnuli. Ale město řeklo dost. "Za úpravou stojí snaha zlegalizovat parkování," vysvětlil Vladimír Brtník, referent oboru dopravy v Kralupech.
Situace tedy vypadá tak, že na křižovatce ulic přistálo tolik značek, že se v nich orientuje jen těžko a nikdo jednosměrky nedodržuje. Co na to město? To se proti námitkám ohradilo s tím, že dodrželi zákonný postup a obyvatelé se měli vymezit proti v době k tomu určené, totiž 30 dnů po 26. lednu, kdy informaci vyvěsili. Jenže kolik lidí studuje nástěnku a kolik z nich si uvědomí, jak to, co je na papíře, bude vypadat v realitě?
Je tedy jasné, že se místní začali ozývat až v okamžiku, kdy se před jejich domy zjevily nesmyslné značky. Město se rozhodlo situaci řešit a na místě problému proběhla schůzka s místními, na kterou přišli také zástupci odboru dopravy kralupské radnice a také technické služby. Přesto, že nejdříve se shodli jen na tom, že jsou značky přesně podle původního návrhu, nakonec se dopracovali k tomu, že proběhne revize. Místním tedy nezbývá než doufat, že značky zmizí stejně rychle, jak se objevily.