Založena byla 12. října 1992 a za tu dobu prošla velkými změnami. "Původní počet sedmi strážníků se nyní rozrostl na dvacet a velký pokrok nastal především v technickém vybavení. Městská policie se za čtvrt století stala nedílnou součástí města Beroun, což dokazují mimo jiné i desítky oznámení a případů, kterými se strážníci denně zabývají," informovala mluvčí berounské radnice Petra Lišková.
Práce městské policie se neobejde bez úzké spolupráce s berounskou veřejností. Pokud jste svědky nějakého protiprávního jednání, kontaktujte městskou policii na bezplatné tísňové lince 156.
Výročí oslavili strážníci společně s radními
Výročí založení městské policie bylo příležitostí, aby se strážníci společně s vedením města a hosty sešli v obřadní síni radnice.
Starosta Berouna Ivan Kůs popřál veliteli Alexandru Scherberovi, aby si městská policie udržela stabilní a profesionální tým. To je přání i samotného velitele.
V Příbrami jezdí strážníci i na koloběžkách
Svoji městskou policii má dnes minimálně každé okresní město. V Příbrami strážníci městské policie dokonce dostali letos v létě nové posily. Netýká se to lidských zdrojů, ale techniky.
Do výbavy totiž získali dvě nové e-koloběžky EasyRider. Díky nim jsou strážníci rychlejší a mobilnější. K tomu využívají pochopitelně včetně služebních vozů i tři jízdní kola, kdy mají možnost pokrýt mnohem větší území města při své činnosti, a tak jsou při přesunu na jiné místo efektivnější.
Koloběžka má dojezd 40 kilometrů
"E-koloběžka je doplněk k současným cyklohlídkám. Má dojezd až 40 km na jedno nabití a dokáže se pohybovat rychlostí okolo 25 km/h. Jedná se o moderní a ekologický dopravní prostředek, který usnadní strážníkům jejich práci a pohyb v terénu," vysvětlili zástupce velitelky Městské policie Příbram Luboš Řezáč.
E-koloběžky s příslušenstvím a polepem daroval městské policii starosta města Příbrami Jindřich Vařeka. Celková hodnota daru je zhruba 70 tisíc korun včetně DPH.