Už jen dvojité zastoupení svědčí o rozvoji, kterým v Čechách prochází nová sportovní disciplína. Ta se nejvíc podobá lednímu hokeji, liší se ale například hrou s gumovým kroužkem a holí bez čepele.
Účast na turnaji v letňanské Ice Areně přinesla českým ringetistkám další potřebné zkušenosti pro jejich sportovní růst. „Těch mezinárodních turnajů v ringetu zase tolik není. Czech Ringette Challenge Cup je podle mě nejzásadnější, protože Slováci ani Češi nemají finance k tomu, aby mohli příliš cestovat po světě. Naopak Švédové a Finové ty prostředky mají“, poodhalil situaci ve výhradně ženském sportu Radek Dán, jeden z turnajových organizátorů. Zajímavou školou by pro české průkopnice bylo střetnutí se zástupcem ringetové velmoci z Kanady. Letošní ročník turnaje se však musel obejít bez účasti kolébky sportu.
S triumfálním skóre branek 55:6 se vítězem třídenního klání stal finský tým Haukat, který od pátku do neděle zaznamenal jednu remízu a čtyři vítězství. Podle očekávání se na stupínky vítězů postavily i zbylé dva severské celky. Finské Ice ladies si z Letňan odvezly stříbrné medaile, bronz povezou domů do Švédska Ulriksdals SK.
Smutnit nemusí ani Češky a Slovenky, pro které turnaj znamenal jednu z mála příležitostí účasti na mezinárodní scéně. Spokojenost s vystoupením obou reprezentačních družstev zazněla i z úst reprezentantky a místopředsedkyně Českého svazu ringetu Lenky Kobylákové. „Jsem spokojená, když uvážím, proti komu a v kolika hráčích jsme nastoupili. Střídali jsme se v sedmi, osmi lidech, což nás proti týmům z Finska a Švédska stálo velké úsilí. Na druhou stranu, člověku to alespoň něco dá, když se na střídačce příliš neohřeje“.
Prospěch by ringetistkám měla přinést i předsedkyně Mezinárodní federace ringetu, která od úterý do neděle bude českým hráčkám předávat své hráčské zkušenosti. „Věřím, že, nám vzájemná spolupráce během přípravy hodně přinese “, doplnila na závěr Kobyláková.